ytong Duvar Panelleri

Yatay ve düşey taşıyıcı duvar panelleri

Dünyanın ve Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi Ytong, yüksek teknolojiyle ürettiği ürünleri ile inşaat sektörünün güvendiği çözüm ortağıdır. Ytong ürünleri, ısı yalıtımı, yanmazlık, sağlamlık ve çevre dostu özellikleri bir arada sunar.
Yatay ve düşey duvar elemanları

Ytong Yatay ve Düşey Duvar Elemanları, fabrika, AVM ve İş Merkezi gibi sanayi ve ticari yapılar ile konutların dış ve iç duvar yapımında kullanılır. Bu elemanlar G3 sınıfında, antikorozif çift sıra çelik donatılı olarak 90 kgf/m² rüzgar yüküne göre imal edilir.

Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları

Ytong Taşıyıcı Düşey Duvar Elemanları, G4 sınıfında, antikorozif çift sıra çelik donatılı olarak imal edilir ve bu sınıfın özelliklerine sahiptir. Ytong taşıyıcı düşey duvar elemanları ile deprem bölgelerinde iki tam kata kadar yığma yapı inşa etmek mümkündür.

bölme paneli

Ytong Bölme Paneli, konut projeleri, otel, alışveriş merkezi, eğitim, kültür, spor, sanayi yapıları gibi büyük metrekareli inşaatlarda iç duvarların hızlı ve verimli biçimde tamamlanması için kullanılan, büyük boyutlu yapı elemanlarıdır.

yangın duvar çözümü

Sanayi yapılarını tehdit eden en önemli risklerden birisi yangın hasarlarıdır. Yangın riski ve yangının neden olduğu kayıplar, pasif yapısal yangın güvenlik önlemleri ile büyük ölçüde önlenebilir.

gürültü bariyeri

Motorlu taşıtlardan ve raylı sistemlerden kaynaklanan çevresel gürültü yapıların içindeki insanlara ulaşmadan, yayıldığı ortamda birtakım önlemler alınarak azaltılabilir. Karayolu ve demiryolu kenarlarına inşa edilen gürültü bariyerleri, trafik gürültüsünden korunmak için etkili bir yöntemdir.

PDF

YTONG Sanayi Yapıları

Yangına tepki sınıfı

Ytong Yangın Duvarını oluşturan donatılı paneller, A1 sınıfı yapı malzemesidir. Yangın süresince yanmaya katkıda bulunmaz, zehirli gazlar açığa çıkarmaz ve damlama yapmaz.
× WhatsApp İletişim